> ## Knowledge Base Index
> Fetch the complete knowledge base index at: https://hjelp.dnbregnskap.dnb.no/sitemap.xml
> Use this file to discover available pages before exploring further.
> Pure-Markdown content can be obtained by appending a '.md' suffix to the content URLs listed in the sitemap (without the trailing slash).

# Tips og triks ved bruk av arbeidslisten under leverandørfaktura

_Kun tilgjengelig i Komplett_

# Tips og triks ved bruk av arbeidslisten under leverandørfaktura

Leverandørfaktura-arbeidslisten i Unimicro er et verktøy som gir deg muligheten til å strukturere og administrere fakturaer på en effektiv måte. 

1. Mottak og organisering av leverandørfaktura

Først og fremst vil vi se på selskapets innboks i Unimicro. Gå til **Regnskap **i venstremenyen og **velg Leverandørfaktura**. Her vil du finne innboksen din, hvor du kan motta fakturaer fra leverandører. Du har også muligheten til å aktivere e-postmottak og EHF-mottak direkte fra innboksen hvis det ikke allerede er gjort. Dette gir deg muligheten til å motta fakturaer elektronisk, enten via e-post eller gjennom EHF-integrasjonen.

For å aktivere EHF-mottak, må du fylle ut organisasjonsnummeret og godta avtalen som vises når du klikker på **Aktiver EHF-mottak**. Når du har gjort dette, vil du kunne motta EHF-fakturaer direkte fra dine leverandører. Hvis du ønsker å aktivere e-postmottak, kan du enkelt legge inn en egendefinert e-postadresse eller bruke organisasjonsnummeret som adresse. Vi anbefaler å benytte organisasjonsnummeret som e-postadresse i tilfelle man ved en senere anledning bytter navn på selskapet. 

I tillegg til å motta fakturaer via e-post og EHF, gir Unimicro deg også muligheten til å laste opp filer direkte til innboksen. Dette kan være nyttig hvis du mottar fakturaer i andre formater eller fra ulike kilder.

Ved å klikke på **Behandle x dokumenter** etter å ha markert to eller flere filer i innboksen har du muligheten til å slå sammen filer til enten en enkelt leverandørfaktura eller ett bilag, noe som gjør det enklere å holde oversikt og behandle fakturaene mer effektivt.

2. Opprettelse av arbeidsliste

Marker to eller flere fakturaer i innboksen ved å krysse av i boksene ved siden av dem. Når du gjør dette, vil knappen **Lag arbeidsliste** vises. Klikk på denne knappen for å opprette en arbeidsliste med de markerte fakturaene.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/eb6cd7a6e0084000/image_huzh8h.png)

3. Arbeidslisteorganisering

Du kan opprette arbeidslister under de ulike fanene i oversiktsbildet for Leverandørfaktura. Klikk på pilen til høyre og velg **Opprett arbeidsliste** for å opprette en arbeidsliste.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/eb6cd7a6e0084000/image_3fy5yy.png)

4. Utvidelse og navigering i arbeidslisten

For å se en oversikt over filene i arbeidslisten, klikk på pilen ved siden av antall filer i arbeidslisten. Dette utvider arbeidslisten og viser alle filene. Du kan navigere mellom filene ved å velge dem. Bruk pilene for å gå frem og tilbake mellom filene mens du arbeider med arbeidslisten. Du kan også slette arbeidslisten, men merk at dette kun sletter listen og ikke filene.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/eb6cd7a6e0084000/image_19egkz.png)

5. Informasjonsbanner og tømming av arbeidslisten

Hvis du forlater arbeidslisten, vil du senere finne et informasjonsbanner i oversiktsbildet for Leverandørfaktura som lar deg gå tilbake til listen. Du kan også tømme arbeidslisten ved å velge **Tøm arbeidsliste**. Dette fjerner alle filene fra arbeidslisten.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/eb6cd7a6e0084000/image_1i8590j.png)

6. Legge til flere filer i en arbeidsliste

Du kan enkelt legge til flere filer i en allerede opprettet arbeidsliste ved å markere filene og velge Lag arbeidsliste. Dette gir deg muligheten til å legge til flere fakturaer i den eksisterende arbeidslisten. Hvis du ønsker det, kan du også erstatte den eksisterende arbeidslisten med de markerte filene.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/eb6cd7a6e0084000/image_1s4lq0o.png)

|| Ved å aktivere e-postmottak, EHF-mottak og laste opp filer direkte til innboksen, får du en allsidig tilnærming til mottak av fakturaer. Deretter kan du dra nytte av Leverandørfaktura-arbeidslisten for å opprette arbeidslister, organisere filene i trinn eller stadier, og navigere sømløst mellom dem. Med muligheten til å legge til flere filer, tømme eller erstatte eksisterende arbeidslister, kan du opprettholde en strukturert og effektiv arbeidsflyt.


_AHI_




































